Çayyolu Oto Çilingir Anahtar

Çayyolu çilingir oto çilingir için kesintisiz hizmet sağlamaktadır. Her marka araç ve hemen hemen her marka için servis sağlamaktayız.

Günümüzde araçlar fabrika çıkışlı olarak immobilizer sistem ile gelmektedir. Peki bu immobilizer sistem nedir?

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, “düz kontak” yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.  İmmobilizer sistemi çoğu kez anahtarla birleştirilse dahi, değişik otomobil firmaları, değişik teknikler kullanabilmektedir. Örneğin Citroen Saxo modelinde immobilizer’ı anahtara yerleştirmek yerine şifre girişi istenen bir klaveye yerleştirmiştir ve bu sistemde motordaki elektronik kilidin açılması ancak şifre girmek suretiyle mümkündür. İmmobilizer’ın kilitlediği sistem de otomobilden otomobile değişmektedir. Bazı markalar, immobilizer devresi ile ateşleme sistemini kilitlerken, bazıları gazı, bazıları ise her ikisini birden kilitleyebilmektedir. Çayyolu çilingir müşterilerine immobilizer sistem arızaları için hizmet vermektedir.

Çayyolu anahtarcı oto kumanda kopyalama hizmeti de vermektedir. Oto kumanda kopyalama hizmetimiz 2 farklı şekilde oluşmaktadır. Bunlardan birincisi Basit alarm kumandaları ikincisi ise Rolink değişken kodlu kumandalardır.

Basit alarm kumandaları basit yazılımlı her kumandaya yapılabilen basit kumandalarla kopyalanabilen modeldir. Bu kumandaların kopyalanmasında önemli olan şey kopyalanacak kumanda ile yeni kumandanın frekansının aynı olmasıdır. Bu kumandalar istege göre daha sonradan sustalı kumanda olarakda kodlanarak sustalı anahtara çevrilebilir…

Rolink değişken kodlu, kopyalanmasında kumanda seçen genellikle orjinal araba uzaktan kumandaları ile sadece orjinalleri ile kopyalanabilen kumandalardır. Piyasadaki basit kumandalar bu kumandalar ile yedeklemeyiz, yedeklesek bile 4 yada 5 açmadan sonra kumanda kendini siler ve çalışmaz. Bu kumanda  yedeğinde ise özel yazılımlı kopyalama yapılması gereklidir.